Jak wybrać najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych?

Udostępnij

Artykuły chłonne przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu dostępne są w wielu różnych rodzajach, dostosowanych do stopnia nasilenia dolegliwości, ale także do płci użytkownika oraz do jego potrzeb. Produkty takie jak podpaski, pieluchomajtki czy pampersy dla dorosłych mają różne rozmiary oraz bardziej lub mniej pojemny wkład chłonny. Dowiedz się, jak dostosować produkt chłonny do indywidualnych potrzeb.

Nietrzymanie moczu – postacie dolegliwości

Nietrzymanie moczu może mieć różne postacie i różne stopnie nasilenia. Wyróżnia się wysiłkową, naglącą i mieszaną postać tej dolegliwości. Stopień nasilenia inkontynencji może mieć postać od lekkiej do bardzo ciężkiej. W każdym przypadku niezbędne jest stosowanie właściwie dobranych środków higienicznych, które skutecznie utrzymują wilgoć z dala od skóry i chronią przed przemakaniem oraz przykrym zapachem. Ma to korzystny wpływ zarówno na zdrowie skóry osoby cierpiącej na nietrzymanie moczu, jak i jej komfort psychiczny. Przy lekkim i średnim nietrzymaniu moczu wystarczającym zabezpieczeniem są podpaski i majtki chłonne. Cięższe postaci tej dolegliwości wymagają zastosowania środków ochronnych z bardziej chłonnym wkładem, takich jak pieluchomajtki czy pampersy. Pieluchomajtki dla dorosłych są dobrym sposobem ochrony przy ciężkim nietrzymaniu moczu dla osób samodzielnie poruszających się, zarówno na dzień, jak i na noc.

Jak odpowiednio wybrać najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych?

Produkty takie jak podpaski na nietrzymanie moczu, pieluchomajtki czy pieluchy dla dorosłych mają na opakowaniu czytelne oznaczenie stopnia chłonności. Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych będą oznaczone jako „Super” albo „Plus” i dodatkowo będą mieć graficznie zaznaczony wysoki stopień chłonności. Rekomendowany jest wybór produktów wysokiej jakości, na przykład TENA. Pieluchomajtki dla dorosłych, podobnie jak inne artykuły higieniczne na nietrzymanie moczu dostępne na rynku wykonane są z przyjaznych dla skóry, oddychających materiałów i mają innowacyjne systemy zabezpieczające przed przeciekaniem, utrzymujące wilgoć z dala od skóry przez wiele godzin oraz chroniące przed powstawaniem przykrego zapachu.

Rozmiar ma znaczenie – jak dopasować pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych mają wygodne zapięcie na rzepy, co ułatwia zarówno dopasowanie produktu, jak i jego zdejmowanie. Pieluchomajtki, podobnie jak majtki chłonne czy pieluchy dla dorosłych, należy jednak odpowiednio dobrać pod względem rozmiaru. Produkty dostępne są w rozmiarach od XS do XL. Na opakowaniu podane są maksymalne i minimalne wartości obwodu bioder, dla których odpowiedni jest środek chłonny w danym rozmiarze. Przed zakupem należy zatem zmierzyć obwód bioder osoby, dla której przeznaczony jest artykuł higieniczny, co pozwoli właściwie dobrać rozmiar. To ważne dla komfortu i dla skuteczności ochrony przed przeciekaniem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz