Nawilżacz i oczyszczacz powietrza - Ranking 2019

Udostępnij

Oczyszczacz powietrza to urządzenie elektryczne, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie powietrza zamkniętego w pomieszczeniu. Urządzenie to pozbywa się alergenów czyli pyłków roślin oraz roztoczy, szkodliwych substancji, które powstają w wyniku spalania paliw kopalnianych czyli pyłów zawieszonych, lotnych związków oraz kurzu i innych przykrych zapachów.     

Oczyszczacz powietrza ranking pozwala wytypować kilka oczyszczaczy oraz nawilżaczy, które wykazują największą skuteczność w oczyszczaniu powietrza z wszelkich szkodliwych i toksycznych substancji, które przyczyniają się do pogorszenia funkcjonowania organizmu. 

nawilżacz i oczyszczacz powietrza ranking

 

Oczyszczacz powietrza 

Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na to, aby poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu jest zakup oczyszczacza powietrza. Urządzenie to z powodzeniem eliminuje szkodliwy pył oraz wszystkie alergeny. Niektóre posiadają zdolność wychwycania wirusów oraz bakterii. Oczyszczacz powietrza może również wykazywać możliwość nawilżania oraz jonizowania, co dodatkowo zwiększa jakość filtrowanego powietrza. 

Jaki oczyszczacz powietrza?

Każdy kto stanął przed wyborem kupna oczyszczacza powietrza doskonale wie, że wybór jest ogromny. Zaleca się kupowanie tylko takich oczyszczaczy, których działanie będzie odpowiadało polskim standardom powietrza. Przy zakupie warto również sprawdzić w ilu procentach zatrzymywane są zawieszone cząstki oraz czy posiada zdolność nawilżania oraz jonizowania powietrza, co jest oczywiście dodatkowym atutem. 

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Zarówno proces oczyszczania jak i nawilżania powietrza może iść ze sobą w parze. Obie te funkcje mogą występować razem i dają naprawdę spektakularny efekt w jakości otrzymanego powietrza. Głównym zadaniem nawilżacza jest zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu, szczególnie w okresie grzewczym, kiedy powietrze jest przesuszone i powoduje zmniejszenie koncentracji, bóle głowy itd. 

Nawilżacz, oczyszczacz powietrza  - RANKING 2019

 1. Philips AC4558/50 - urządzenie usuwa nawet do 99,97% cząsteczek pyłu PM2.5 i PM10 oraz alergenów, gazów, bakterii oraz wirusów. Posiada trzy tryby automatyczne oraz zdalne sterowanie przez aplikację mobilną. Jego zasięg obejmuje 48m². 

 2. Philips AC1217/50 - oczyszczacz, który nie tylko oczyszcza i nawilża powietrze. Posiada wbudowane specjalne tryby automatycznego oczyszczania oraz tryb antyalergenowy. Jego zasięg to 29m². Produkt jest certyfikowany. Posiada blokadę rodzicielską, która zapobiega niezamierzonym zmianom ustawień. 

 3. Webber AP8400 - oczyszczacz polskiej marki, który wykorzystuje technologię Quatre Filter, co oznacza, że jest wyposażony w system filtracyjny złożony z kilku elementów. Posiada zarówno filtr wstępny, filtr HEPA jak i filtr węglowy. Wentylator powietrza pozwala na trzystopniową pracę. Producent poleca go do pomieszczeń o wielkości maksymalnie 38 m².

 4. Sharp KC-D40EUW - niezwykle cichy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Urządzenie wykorzystuje czterostopniowy system filtracji, który eliminuje pyły zawieszone, sierść, kurz, cząstki bakterii oraz wirusów. Co więcej, posiada wbudowany jonizator powietrza. 

 5. Xiaomi Air Purifier 2S - ulepszona wersja poprzedniego urządzenia. Różni się sposobem pomiaru cząstek pyłu P2.5 oraz ich wyświetlania. Wyposażony jest w sensor laserowy. Urządzenie informuje o trybach pracy, wyświetla stężenie pyłów, wilgotność oraz temperaturę. 

 6. Venta LW 15 - oczyszczacz i nawilżacz w jednym, nie posiada wymiennych filtrów. Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach. Pochłania cząstki o wielkości nawet 10μm. Nie posiada filtra węglowego.

 7. Panasonic FVXR90GK - wielostopniowa technologia oczyszczania, maksymalny zasięg to aż 66m². Urządzenie posiada filtry: HEPA, dezodorujący, nawilżający oraz wskaźnik zanieczyszczenia powietrza. Oprócz tego wyposażony jest w blokadę rodzicielską, tryb nocny, automatyczny, wskaźnik czystości itd. 

 8. Webber AP8300 - producent wyposażył urządzenie w filtr wstępny, filtr HEPA, filtr węglowy, filtr katalityczny oraz jonizator, wytwarzający 10 000 000 jonów na cm³, który przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi, a dodatkowo pomaga usunąć niektóre zanieczyszczenia. Przystosowany do pracy w 4 prędkościach. 

 9. TCL KJ65F - urządzenie o wielostopniowej technologii. Posiada filtr HEPA oraz wstępny, jego moc to 30W. Nie nawilża powietrza ani nie posiada wykrywacza zanieczyszczenia w powietrzu. Występuje w jednym kolorze - białym. 

 10. Rowenta Intense Pure Air PU4020 - posiada aż 4 filtry, dlatego jest niezwykle skuteczny w walce ze smogiem oraz alergenami. Producent wyposażył urządzenie w 2 czujniki zanieczyszczeń oraz 2 tryby pracy. Użytkownik ma możliwość regulacji kąta wlotu powietrza, jak również zaplanowania włączenia lub wyłączenia oczyszczania po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin. 

 

Podsumowanie

Wybór oczyszcza powietrza zależy przede wszystkim od preferencji oraz potrzeb klienta. Istnieją modele dużo tańsze, które nie posiadają wymiennych filtrów ani filtra węglowego jak np. Venta LW 15. W rankingu znajdują się także dużo droższe modele, które wyposażone są w 3 a nawet 4 filtry, dodatkowe tryby pracy oraz wskaźniki, które alarmują o niebezpiecznym poziomie zanieczyszczeń w powietrzu. Niektóre z nich jak np. Panasonic FVXR90GK czy Philips AC1217/50 posiadają blokadę rodzicielską, co z pewnością sprawdzi się w przypadku posiadania małych dzieci. 

 

Komentarze (6)

 1. Kubanka 16 stycznia 2020

  W moim rankingu na pierwszym miejscu jest Stadler Form. Od miesiąca działa jak powinien, jest prosty w użytkowaniu i skuteczny.

 2. Staszek 16 grudnia 2019

  Poszedłem przygotowany w to zestawienie do sklepu a sprzedawca polecił mi i zachwalał oczyszczacz marki Stadler.. kupiłem i jestem zadowolony! Polecam,!

 3. Akita 15 listopada 2019

  Dokładnie tak, mam nawilżacz i oczyszczacz tej marki i bardzo zadowolona jestem. Jakość znu o wiele się poprawila

 4. alertsmogowy.pl 24 czerwca 2019

  @Jaro dziękujemy za uwagę, przyjrzymy się polecanej firmie. Z całego sprzętu jaki udało nam się przetestować i zebrać o nim opinie jest to póki co nasza złota 10 :) Pozdrawiamy!

 5. hej 24 czerwca 2019

  nie ma nawilżacza marki Stadler Form? bardzo fajne mają i są liderem na rynku...

 6. Jaro 24 czerwca 2019

  nie ma w tym zestawieniu oczyszczaczy marki Stadler Form a moim zdaniem mają sprzęt z najlepszymi parametrami względem ceny

Zostaw komentarz