Maski antysmogowe - poradnik zakupu

Udostępnij

Jak wybrać maskę antysmogową? Która będzie najlepsza? W naszym poradniku podpowiadamy jak wybrać najlepszą ochronę. 

Korzyści ze stosowania maski antysmogowej

Maska antysmogowa wyposażona w specjalny filtr wyłapuje szkodliwe cząsteczki unoszące się w powietrzu. Tego typu mechnaiczna blokada chroni nasze drogi oddechowe zapobiegając tym samym przedostawaniu się toksyn do krwioobiegu. 

Gadżet najbardziej zda egzamin oczywiście w okresie jesienno-zimowym kiedy pyły zawieszone przekraczają każdego dnia dopuszczalne normy. 

Dla kogo maska antysmogowa?

Wiadomo, że maskę przeciwsmogową powinien mieć każdy mieszkaniec zanieczyszczonego regionu. Jednak szczególnie narażone na pyły zawieszone są osoby uprawijące sport na zewnątrz. W wyniku większego zapotrzebowania na tlen, ogranizm pobiera również większą ilość zanieczyszczeń. O masce antysmogowej nie powinny zapominać także kobiety w ciąży, dzieci, astmatycy jak i sercowcy. 

gdzie kupić maskę antysmogową?

Gdzie kupić maskę antysmogową? 

Wzrost świadomości społeczeństwa w kontekście smogu budzi coraz większy popyt na tą konkretną ochroną antysmogową. Nic więc dziwnego, że producentów masek jest coraz to więcej. Tego typu produkty dostaniemy w każdym sklepie sportowym oraz w internecie. Warto pamiętać o porównywarkach cen, które zagwarantują najlepszą możliwą cenę na rynku. Jak zatem wybrać najlepszą maskę spośród tak bogatej oferty?

Nowoczesny design nie powinien przyćmiewać nam oczu przy wyborze maski antysmogowej. W końcu ma ona inne zadanie niż jedynie dobrze wyglądać. Wybierając maskę zwróćmy uwagę na stosunek jakości do ceny, poziom ochrony przez szkodliwymi zanieczyszczeniami - a więc filtr, oraz wygodę w użytkownaiu.

Jaka maska antysmogowa będzie najlepsza? 

Wyróżniamy trzy rodzaje filtrów chroniących nas przed negatywnym działaniem środowiska zewnętrznego: 

  • FFP1: Podstawowa ochrona. Filtracja na poziomie 80%. Tego typu maski sprawdzą się jeżeli przebywamy sporadycznie na zewnątrz.
  • FFP2: Mimimalne zabezpieczenie dla osób zamieszkujących njabardziej skażone tereny kraju. Filtr zatrzymuje około 94% pyłów o średnicy 0,5 µm. 
  • FFP3: Najlepsza a zarazem najdroższa ochrona antysmogowa. Filtr zatrzymuje 99,5% cząsteczek o średnicy 0,5 µm. Rozwiązanie idelane dla osób wrażliwych, cierpiących na choroby układu oddechowego, kobiet w ciąży, dzieci i sportowców. 

Wybierając maskę pamiętajmy o dopasowaniu jej rozmiaru do naszej twarzy, tak żeby idealnie przylegała i nie przepuszczała dodatkowo pyłów. Pomocna okaże się regulacja mocowania za głową oraz możliwość modelowania noska.  Na rynku roi się od atrakcyjnych cenowo i jakościowo ofert. Z pomocą również przychodzą porównywarki cenowe, gdzie możemy wyszukać najlepszy produkt nie przepłacając. 

Przejdź na stornę: https://zakupowy.expert/oferty/search-s,antysmogowa i wybierz interesujący Cię produkt w najlepszej cenie na rynku.  

Komentarze (0)

Zostaw komentarz