Jaki oczyszczacz powietrza w walce ze smogiem?

Udostępnij

Jak wygląda nasze bezpieczeństwo w domu, podczas wysokiego stężenia?

Czy będąc we własnym domu oddychamy nie skażonym powietrzem?

Jaką mamy pewność, że będąc w domu, nie otwierając okien i nie paląc papierosów powietrze, którym oddychamy jest czyste?

Nie mamy takiej pewności, ponieważ miejsce w którym przebywamy może mieć w sobie inne zanieczyszczenia. Aż 30% budynków w Polsce może mieć syndrom chorego budynku, a brak wentylacji oraz szkodliwe materiały budowlane przyczyniają się do problemów zdrowotnych jego mieszkańców.

Oczyszczacz powietrza 

Każdy człowiek może mieć czyste powietrze w swoim domu, a to za sprawą urządzenia anty smogowego, które potrafi zniszczyć nawet 99,97% zanieczyszczeń. Jeśli chcemy mieć pewność co do skuteczności, warto wybrać model z filtrem HEPA.

Ich obrotowa konstrukcja i filtry o dużej pojemności zapewniają niemal całkowite niszczenie zanieczyszczeń. System filtrów to:

- filtry wstępne, które usuwają większe cząstki zanieczyszczeń
- filtr HEPA o wyjątkowo dużej powierzchni aż 4,6 m2
- filtr węglowy który wykonany jest z aż 3,5 kg impregnowanego węgla aktywnego.

Przy aktualnych wynikach poziomu zanieczyszczeń każdy człowiek powinien mieć oczyszczacz w swoim domu. Zakup urządzenia jet zdecydowanie mniejszy niż koszty leczenia, które są skutkami smogu. WHO mówi, że w Polsce umiera nawet 40 tyś. osób z powodu smogu. Jest więcej zachorowań na raka płuc, alergie, choroby serca i inne. Patrząc na te choroby, oczyszczasz jest sensownym zakupem.

jaki oczyszczacz powietrzaOczyszczacz powietrza - jaki wybrać?  

Czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia?

Najważniejszym parametrem jest skuteczność. Nie warto tutaj patrzeć tylko na cenę, to nie ona jest wyznacznikiem jakości w działaniu.

Inne ważne czynniki to:

hałas jaki powoduje
budowa
wygląd
dodatkowe funkcje
awaryjność i dostępność części
koszty eksploatacji
wydajność
​certyfikaty

Opinia innych jest dobrym rozwiązaniem. Dla kogoś kto ceni sobie wysoką jakość i niezawodność idealnym urządzeniem będzie Sharp. Firma wiodąca na światowym rynku, która ma bogate doświadczenia i świetne rozwiązania. Jeśli ktoś szuka funkcjonalnego, ale także eleganckiego urządzenia powinien zapoznać się z ofertą LifaAir.

Oczyszczacz powietrza - cena  

Jaka jest cena oczyszczacza anty smogowego?

Można znaleźć modele za kilkaset złotych jak i za 5tys. Jaki kupić, aby nie przepłacić? Czy wysoka cena równa się wysoka jakość?

Każda osoba dobiera sobie urządzenie indywidualne, stąd podanie ceny nie będzie uniwersalnym rozwiązaniem. Trzeba jednak zaznaczyć, że oczyszczacz za 200zł nie bedzie skuteczny. Te tanie urządzenia pochłaniają tylko większe pyły, a nie usuwają tych najbardziej szkodliwych. Dlatego też kupno najtańszego oczyszczacza może być bez sensowne gdyż bie będzie on spełniał podstawowej funkcji.

Ten fakt nie oznacza, że tylko drogie urządzenia są najlepsze. Cena może być wyznacznikiem również z powodu designu oraz dodatkowych funkcji. Aby wybrać idealny dla siebie oczyszczacz warto zaznajomić się z optymalnymi parametrami tych urządzeń.

Trzeba pamiętać o dwóch podstawowych parametrach

Oczyszczacz powietrze z filtrem hepa skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń

Oczyszczacze powinny usuwać nie tylko kurz, dym, alergeny czy drobnoustroje. Jeśli chcemy sprawdzić skuteczność trzeba zauważyć zdolność usuwania tych najbardziej szkodliwych, czyli pyłów PM2,5. Wiedząc jak ważny jest ten parametr rekomendujemy urządzenia z filtrem HEPA13, które usuwają do 99,97% drobin 0,3 μm. Polecamy artykuły związane z tymi właśnie filtrami. Sprawdź jakie warunki gwarantują żywotność 10 lat. Warto szukać urzadzenia z filtrem wstępnym oraz węglowym, aby urządzenie usuwało różne typy zanieczyszczeń.

Powierzchnią, a raczej objętością powietrza, którą jest w stanie oczyścić urządzenie

Jest to bardzo istotny parametr, który warunkuje skuteczność. Powinniśmy pamiętać o ważnej zasadzie: jeden oczyszczacz w jednym pomieszczeniu. Jedno urządzenie nie jest w stanie niestety oczyścić powietrza w różnych pokojach, które są oddzielone od siebie drzwiami i korytarzem. Niestety. Zachęcamy do przeczytania artykułu nt oczyszczania powietrza w domu. Są tam informacje jak wykorzystać maksymalnie potencjał tego produktu.

Pamiętajmy również, że powierzchnia, którą podaje producent to nie do końca wymierny parametr. Należy patrzeć na objętość powietrza jakie może oczyścić urządzenie. W wysokim mieszkaniu do przefiltrowania jest więcej powietrza niż w niskim pomieszczeniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz