Zdecydowana większość cząstek jakie znajdują się w naturalnym środowisku jest naładowana dodatnio. Jony ujemne są odpowiedzialne za powstawanie i oczyszczanie powietrza. W efekcie jest ono bardziej rześkie i świeże. Na niedobór jonów ujemnych mogą narzekać mieszkańcy większych miast, w których to jonów tych brakuje.
Coraz gorszej jakości powietrze, które najnocniej odczuwają mieszkańcy większych miast, zmusza alergików do zakupu jonizatora powietrza. Głównym zadaniem jonizatora jest oczyszczenie powietrza z kurzu oraz alergenów. Powietrze, które wydobywane jest z urządzenia eliminuje wszystkie roztocza, pyłki kwiatowe i roślinne. Jaki jonizator powietrza będzie właściwy i jak go użyć, aby efekt był odczuwalny?
Jonizator powietrza
Jonizator to urządzenie, które odpowiedzialne jest za produkowanie ujemnych jonów, które wpływają na lepszą jakość powietrza oczyszczając je. Powstawanie tych maleńkich cząstek naładowanych ujemnie jest kluczowe w procesie neutralizowania jonów dodatnich, których jest aż nad to.
Jak powstają jony dodatnie, które zajmują zdecydowaną część powietrza w naszych mieszkaniach? Wytwarzane są m.in przez urządzenia zasilane elektrycznie. W efekcie tworzy się tzw. elektrosmog. Jony szybko przyciągają kurz, wirusy i bakterie, a także pleśń czy grzyby. Jony ujemne pozwalają zminimalizować ilość pyłu w powietrzu poprzez neutralizację jonów dodatnich. Proces ten powszechnie nazywany jest jonizacją powietrza.
Jonizator powietrza - opinie
W Polsce co czwarta osoba deklaruje, że jest alergikiem. Uczulenie na kurz i roztocza to bardzo powszechne zjawisko, z którym ciężko jest jakkolwiek walczyć. Objawami alergii na roztocza są przede wszystkim: katar, łzawienie oczu, duszności, swędzenie oraz wysypka na skórze. Z racji tego, że jonizator powietrza skutecznie oczyszcza powietrze z wszelkich zanieczyszczeń, które wywołują wspomniane objawy, jest polecanym urządzeniem przez wielu lekarzy. Specjaliści radzą, aby skorzystać z jonizacji powietrza, ponieważ często jest to ostatnie słuszne rozwiązanie w przypadku alergii. Co więcej, jonizatory mogą chronić przez powstawaniem przeróżnych infekcji dróg oddechowych oraz innych schorzeń układu oddechowego.
Jak używać jonizator powietrza?
Jonizator powietrza zaprojektowany szczególnie do użytkowania przez alergików, którzy cierpią na różnego rodzaju infekcje dróg oddechowych. Jonizator powietrza sprawdzi się w przypadku osób pracujących w biurze. Używanie jonizatora powietrza wskazane jest w pomieszczeniach, w których zainstalowana jest klimatyzacja. Obsługiwanie jonizatora to bardzo prosta sprawa, z reguły urządzenie samo wykonuje swoją pracę. Każdy jednak model może różnić się parametrami. Niektóre zaopatrzone są w pilot, który ułatwia sterowanie nim.
Jonizator powietrza - jak wybrać i jak używać?
Jonizator powietrza zazwyczaj występuje w formie stacjonarnego, niekiedy sporego gabarytowo urządzenia, produkującego jony ujemne. Skuteczność oczyszczania powietrza tym narzędziem zależy od wielu czynników, na które nie każdy domownik będzie miał wpływ. Jak się okazuje, bardziej efektywne w neutralizowaniu jonów dodatnich będą jonizatory mobilne. Dlaczego? Dzięki ich wbudowanym możliwościom poruszania się po całej powierzchni pomieszczenia/mieszkania, sprawnie oczyszczą nawet największe zakamarki w domu.
Komentarze (1)