Nowy piec - czyste powietrze. Jak otrzymać dofinansowanie do pieca?

Udostępnij

​​

Jakimi sposobami otrzymać dofinansowanie do pieca 2019? I gdzie składać wymagane wnioski? Takie pytania zadają sobie przede wszystkim właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić stare piece, kotły emitujące zanieczyszczenia do atmosfery. Nabór wniosków do programu został wznowiony z dniem 21 stycznia 2019 r. Od tego czasu, można wymienić piec oraz instalację centralnego ogrzewania przy wsparciu projektu.

Jeśli pragniesz uzyskać dofinansowanie do pieca na pellet, wykonać ocieplenie budynku, czy nawet wymianę okien oraz drzwi, możesz liczyć na wsparcie programu „Czyste Powietrze”. Jak wskazują dane, w ubiegłym roku zgłoszono ponad 25 tys. wniosków, które są obecnie w trakcie weryfikacji. Największe zainteresowanie programem zostało odnotowane na Śląsku i Mazowszu. 

Dofinansowanie do pieca

W ramach walki z powszechnym smogiem coraz więcej właścicieli domów, decyduje się na skorzystanie z programu. Projekt „Czyste Powietrze” to kompleksowy program, który zapewnia dofinansowanie do pieca CO. Dzięki wymianie urządzeń emitujących zanieczyszczenia, możliwe jest zminimalizowanie emisji pyłów i innych toksyn wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Czy dofinansowanie do pieca ekogroszek to dobry wybór? Warto się o nie starać, ponieważ stała cena kotła na ekogroszek rozpoczyna się od 5000zł. Ekogroszek jest niezwykle popularny ze względu na wygodę jaką daje. Dzięki niemu nie trzeba kontrolować właściwej temperatury powietrza. 

Jak uzyskać dofinansowanie do pieca?

Aby otrzymać dofinansowanie do pieca gazowego należy spełnić kluczowe warunki. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie w oparciu o potrzeby właściciela domu jednorodzinnego. Program koncentruje się przede wszystkim na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych. Projekt skierowany jest do osób fizycznych, które są prawnymi właścicielami budynku lub posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie do pieca?

Wszystkie nabory zgodnie z ustalonym programem prowadzone są przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, pod właściwym adresem budynku, który ma zostać poddany termomodernizacji. Więcej informacji można zdobyć w punktach konsultacyjnych, które mają miejsce w Katowicach, Bielsku Białej oraz Częstochowie 

Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać dofinansowanie do wymiany pieca CO?

Każdy kto stara się o dotację na wymianę urządzeń grzewczych, powinien liczyć się z wymogami oraz warunkami jakie należy spełnić, aby program mógł zostać zrealizowany. 

Dofinansowanie do pieca 2019. Na co możesz dostać zapomogę?

  • Maksymalne koszty powinny oscylować w kwocie 53 ty. zł
  • Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych to 7 ty. zł. 
  • Oprocentowanie zmienne pożyczki (WIBOR 3M + 70 punktów bazowych przy założeniu 2% rocznie
  • Okres spłaty to 15 lat
  • Okres realizacji przedsięwzięcia do 24 miesięcy od zawarcia umowy o dofinansowanie do pieca gazowego 2019
  • Możliwa karencja w spłacie 
  • Dofinansowanie do pieca w nowym domu również wiąże się ze spełnieniem określonych w programie punktów. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz