USA - kraj z Twoich snów w zasięgu ręki

Udostępnij

USA to jeden z największych krajów na świecie. Posiada 50 stanów. Jest to trzecie pod względem liczby ludności państwo (po Chinach i Indiach). W 2022 roku liczba ludności wyniosła 332 403 650. To czwarty pod względem wielkości kraj. Jego powierzchnia to aż 9 833 520 km².

Każdy zakątek Stanów Zjednoczonych ma w sobie coś unikalnego. Jest to kraj na tyle wyjątkowy, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. USA aż prosi się o odwiedzenie. To miejsce, gdzie przenikają się ze sobą różne rasy, kultury, a także zwyczaje. Wybuchowa mieszanka idealnie łącząca się w całość. To idealne miejsca dla osób szukających wspomnień na całe życie.

3 rzeczy do zrobienia przed wyjazdem

Obecnie o wiele łatwiej jest wyjechać do USA. Od 2019 roku, Polacy nie muszą już ubiegać się o wizy. Jedyne czego potrzebujesz to paszport i bilet powrotny. Ważność paszportu nie może jednak przekraczać 6 miesięcy. Dodatkowo potrzebna Ci będzie autoryzacja w elektronicznym systemie ESTA. Jest to elektroniczne zezwolenie na wjazd do USA. W przeciwieństwie do paszportu, jego koszt jest niski, gdyż wynosi jedynie 14 dolarów (wiza 160 dolarów). Wniosek do rejestracji warto wypełnić nie później, niż 72 h przed wylotem do kraju. Dla bezpieczeństwa i spokoju ducha, warto zabrać też ze sobą potwierdzenie ubezpieczenia turystycznego, czy też potwierdzenie wynajęcia hotelu na czas podróży. Jako biuro podróży rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w formalnościach, tak byś nie musiał się o nic martwić.

Który miejsca w USA warto odwiedzić?

Jeżeli chcesz wybrać się na wycieczkę do USA, to zapewne zastanawiasz się, który kierunek wybrać, by cieszyć się z podróży do Stanów w pełni. Mówi się, że miasta w USA są do siebie bardzo podobne, a jednocześnie zgoła się od siebie różnią. W każdym znajdziesz odmienną kulturę, historię, smaki kuchni. W każdym też są inne atrakcje turystyczne. Wybranie miejsca na wycieczkę do USA nie jest proste, dlatego przychodzimy z pomocą z naszym artykułem.

6 miejsc, które warto wziąć pod uwagę

  • Zielony Central Park w Nowym Jorku
  • Szalony Times Square na Manhattanie
  • Broadway dla pasjonatów sztuki
  • Park Narodowy Yosemite w Kalifornii
  • Los Angeles i jego słynna Aleja Gwiazd
  • Most Golden Gate w San Francisco

Nowy Jork miasto, które nigdy nie śpi

Mało jest miejsc na świecie, gdzie mamy aż tak duży przekrój multikulturowości. Niektórzy żartobliwie nazywają Nowy Jork stolicą świata. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce w USA. Ludzie kochają to miejsce za gwar i to, że nigdy nie zasypia. Na każdym rogu coś się dzieje. To miejsce dla rannych ptaszków, jak i nocnych imprezowiczów. Chcesz gwaru i szaleństwa? Znajdziesz to w Nowym Jorku. Chcesz ciszy? Również ją tam znajdziesz.

Będąc w Nowym Jorku warto wybrać się na wycieczkę do jednego z bardziej znanych miejsc w Nowym Jorku, czyli do Central Parku. To park pełen atrakcji o powierzchni 341 hektarów, znajdujący się w centrum Manhattanu. Miejsce, gdzie nakręcono wiele znanych nam z ekranu filmów, jak choćby Superman, musical Hair, czy słynny serial Plotkara. To niesamowicie zielone miejsce, przyciąga okolicznych mieszkańców, jak i turystów. W parku znajdziemy stawy, rzeki, pomniki, a także ścieżki spacerowe, z których nie będziesz miał ochoty schodzić. Warto do niego wstąpić, by uciec przed zgiełkiem ulic i wsłuchać się w szum drzew.

Ciekawymi miejscami w parku mogą być:

  • Zamek Belvedere zbudowany jako punkt widokowy.
  • Conservatory Water – staw, który można zobaczyć w wielu amerykańskich filmach. Każdy z odwiedzających może wypożyczyć sterowane łódki. Idealna zabawa dla dzieci, ale też i dorosłych.
  • Dla fanów sportu dostępne są miejsca na grę w tenisa oraz istnieje możliwość wypożyczenia łodzi wiosłowych.

Wybierając się na wycieczkę do USA warto zahaczyć o Times Square. Jest to trójkątny plac w okręgu Manhattanu. Znajduje się na skrzyżowaniu alei Siódmej i Broadwayu. To miejsce, gdzie mamy wyjątkowo gęsto rozmieszczone reklamy świetle. Znajdują się na niej schody, na których odpocząć może każdy turysta, a przy okazji obserwować jak wygląda amerykański gwar. Panuje tam tłok i hałas, a mimo to przyciąga rzesze ludzi. To również miejsce, z którego transmitowany jest Sylwester w Nowym Jorku. Jedną z atrakcji są ludzie, którzy zarabiają na życie poprzez występy na żywo. Jeden z najpopularniejszych występujących grajków, to z pewnością Nagi Kowboj (The Naked Cowboy). To miejsce, do którego najlepiej dojechać metrem.

Broadway to miejsce znajdujące się nieopodal Times Square. Jest to nazwa najdłuższej ulicy znajdującej się w Nowym Jorku. Liczy aż 26 kilometrów długości. To właśnie tam znajdują się wszystkie Broadway’owskie teatry. Co ciekawe teatry Broadway’owskie muszą liczyć powyżej 500 osób i tylko one mogą być nominowane do nagród Tony Awards – teatralny odpowiednik filmowych Oscarów. Najpopularniejsze z teatrów pomieszczą nawet 2 tysiące osób. To jeden z najważniejszych ośrodków sztuki teatralnej na świecie. Niektóre z przedstawień są tak popularne, iż są grane od 30 lat. Przykładem jest chociażby Król Lew, czy też Chicago albo Upiór w operze. Największe przedstawienia są nawet atrakcyjne dla osób, które nie przepadają za takim rodzajem sztuki.

Kalifornijski sen

Jeżeli wybieramy się na wycieczkę do USA, to nie możemy zapomnieć o Kalifornii. To właśnie tam odnajdziemy słynne San Francisco jak i Los Angeles. Różnolita i zachwycająca przyroda. Oszałamiające plaże i niesamowicie sprzyjająca, słoneczna pogoda. To właśnie przyciąga ludzi z całego świata, w to miejsce. Nawet najbardziej kapryśny turysta znajdzie tam coś dla siebie. Jest to najludniejszy stan USA, położony nad Oceanem Spokojnym.

Park Narodowy Yosemite to jeden z najbardziej znanych, kalifornijskich parków. To w nim znajduje się najwyższy wodospad w Ameryce Północnej. Położony w górach Sierra Nevada. Ta budząca podziw siła natury jest wypełniona granitowymi monolitami, pędzącymi wodospadami i setkami mil nietkniętej dziczy. Wszystkie kultowe miejsca parku Yosemite możesz zobaczyć podczas jednodniowej, rowerowej wycieczki. Rowery można wypożyczyć na cały dzień w cenie 40 $. Warto wybrać się tam z samego rana, by uniknąć tłumu i hałasu.

Będąc w Kalifornii musisz koniecznie odwiedzić Los Angeles. Jest to największe miasto w Kalifornii i drugie największe miasto USA. Potocznie nazywane miastem aniołów. Znane z palm, plaż, luksusowych rezydencji i atrakcji turystycznych. Na Twojej liście wycieczkowej po Los Angeles nie może zabraknąć Hollywood Boulevard – inaczej zwana Aleją Gwiazd. To najpopularniejsza ulica w Los Angeles. Chyba nie ma osoby, która odwiedzając Los Angeles, nie zahaczyłaby właśnie  o Aleję Gwiazd. Wystarczy półtorej godziny, by w spokojnym tempie się po niej przejść.

San Francisco, to jedno z bardziej znanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Położone nad Oceanem Spokojnym. Pierwsze skojarzenie z San Francisco, to zazwyczaj most Golden Gate – czyli złote wrota, posiadający aż 2,7 kilometrów długości. Opiera się on na dwóch wieżach, które wznoszą się na 227 metrów. Przez most warto przejść pieszo lub przejechać się rowerem. Polecamy odwiedzenie mostu szczególnie podczas zachodu słońca. Dodatkowo warto zatrzymać się w centrum obsługi zwiedzających (visitor center), by zakupić pocztówki, a dodatkowo dowiedzieć się ciekawostek na temat mostu. Co ciekawe most przetrwał wiele trzęsień ziemi.

Odważ się i leć

Nie da się ukryć, że jest USA to kraj, który kusi swoimi zaletami. Światowe mocarstwo zwabia swoim amerykańskim snem. Nie zwlekaj i już dziś zapoznaj się z ofertami wyjazdu do USA. Mamy nadzieję, że wyjazd będzie nawet lepszy, niż możesz sobie wyobrażać.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz