Jak wybrać maskę antysmogową? Maski antysmogowe - Ranking 2019

Udostępnij

Maski antysmogowe to jedna z najbardziej skutecznych metod, by chronić się przed zanieczyszczonym środowiskiem. Popyt na maski antysmogowe ciągle wzrasta, a wiec jest to jednoznaczony sygnał, że jakość powietrza stale się pogarsza. Jak się okazuje, przekroczenie dopuszczalnych norm pyłu w powietrzu nie następuje już tylko w miesiącach grzewczych, lecz także poza nimi. 

Maski antysmogowe ranking pozwala wytypować kilka typów masek, które wykazują największą ochronę przed przedostawaniem się pyłu PM10 czy PM2.5 do ludzkiego organizmu. Największe zainteresowanie kupnem masek występuje w Krakowie, Warszawie oraz Zakopanem, czyli w miejscach, w których stan powietrza często przekracza dopuszczalne normy. 

maski antysmogowe ranking

Maski antysmogowe 

Maski antysmogowe to jedna z najbardziej pewnych metod, które gwarantują właściwą ochronę przed niebezpiecznymi pyłami. Rynek oraz sprzedaż masek antysmogowych stale wzrasta. Różnią się nie tylko kolorami oraz precyzją dopasowania do ludzkiej twarzy, lecz przede wszystkim filtrami oraz posiadanymi certyfikatami bezpieczeństwa. Maski antysmogowe dopasowane są także pod wiek właściciela, z tego względu dostępne są maski dla dorosłych, dla dzieci, do biegania oraz na rower i jednorazowe maski antysmogowe. 

Jak wybrać maskę antysmogową? 

Wiele osób przed zakupem maski smogowej zastanawia się czy ona w ogóle działa, jeśli tak to w jaki sposób. Powodem tych rozważań jest często cena maski antysmogowej, która potrafi być zaskakująco wysoka. Zdecydowana większość masek posiada odpowiedni atest oraz certyfikaty, które świadczą o jej wysokiej skuteczności oraz zadowoleniu klientów, którzy zdecydowali się nią nabyć. Wybór maski smogowej powinien być zależny przede wszystkim od wbudowanego filtra, które można podzielić na: filtr węglowy, filtr klasy HEPA, wymienny filtr (połączenie klasy HEPA oraz węglowego). Przy zakupie maski warto sprawdzić czy maska posiada certyfikaty, jeśli tak to jakie. 

Maski antysmogowe - RANKING 2019

  1. ecoHealth - maski o nowoczesnym wyglądzie, kształcie, który dopasowuje się do twarzy. Przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Szeroki wybór kolorów. Maski posiadają wielowarstwowy model filtracji, który pozwala wyeliminować nawet do 99% zanieczyszczeń oraz przykrych zapachów. Skutecznie chroni przed pyłami PM2.5 oraz PM10, spalinami, alergenami, kurzem. Zainstalowany dodatkowy zawór wydechowy. 

  2. CityMask Profix - maski zabezpieczające układ oddechowy przed wdychaniem uciążliwych pyłów oraz przykrych zapachów. Maska idealnie nadaje się do codziennego stosowania w drodze do biura czy szkoły. Posiada dwa zawory wydechowe. Struktura maski zawiera w sobie włókninę osłonową, filtracyjną z węglem aktywnym. 

  3. Dragon Sport - maski przeznaczone dla osób, które dbają o aktywny tryb życia. Produkty tej marki posiadają wbudowany filtr N99, który chroni zarówno przed zimnym i mroźnym powietrzem dostającym się do płuc jak i przed  substancjami toksycznymi. Skuteczna maska antysmogowa, którą sprawdzi się w godzinach szczytu, kiedy poziom smogu jest wysoki. Bardzo wygodna w noszeniu, elastyczna. Posiada zacisk nosowy.

  4. Dragon Casual - maski posiadają wymienne, wielowarstwowe filtry, które zapobiegają przed przedostaniem się substancji smolistych do płuc. Seria masek poprawia jakość wydychanego powietrza i chroni przed pyłem PM2.5, PM10, kurzem, spalinami, dymem tytoniowym. Maski cechują się elastycznością, mocnymi tasiemkami oraz lamówkami, co umożliwia przepływ świeżego powietrza. 

  5. RZ Mask M1 Natural - maski ze złożonym filtrem wymiennym węglowym F1, który posiada aktywny węgiel, co zapewnia najwyższą jakość filtrowania, usuwa do 99% pyłów, także PM2.5 i PM10. Krój maski został tak doprecyzowany aby sprawdzał się także podczas uprawiania sportu. Maski posiadają dwa zawory pozwalające łatwe wydychanie powietrza i odprowadzanie wilgoci. 
 

Podsumowanie

Wybór maski antysmogowej zależy od preferencji przyszłego właściciela. Jeżeli maska ma pełnić różnorodne funkcje i sprawdzać się także podczas uprawiania sportu, z pewnością godna uwagi jest maska RZ Mask M1 Natural. Najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują nieco tańszego produktu jest CityMask Profix. Jednak najbardziej powszechną z masek jest ecoHealth, która hamuje dopływ aż 99% zanieczyszczeń. Marka posiada także modele dopasowane pod dzieci. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz